Hogy ezt a pénzt adták és elfogadták, az teljesen rendjén való.
„Népszuverenitás ott van, ahol ilyen monopolizált szuverenitás nincs. Egy ország népe annál szuverénebb, minél szabadabban, minél egyenlőbb feltételek mellett választhatja meg az ország hatalmi tényezőit, minél hatékonyabban ellenőrizheti és korlátozhatja a hatalmat minél nagyobb mértékben független intézményeken keresztül.
A funkciójuk szerint a magyar társadalom erejét, tehát szuverenitását szolgáló uniós pénzek Orbán Viktor szuverenitásának erősítését és a népszuverenitás gyengítését szolgálták. Ennek a céljával ellentétesen használt pénztömegnek a nagyságrendje és hatóereje mellett eltörpül minden, ami közvetve vagy közvetlenül a népszuverenitás helyreállítására használható.
Kevés ország lett és maradt demokratikus külső hatások nélkül vagy azok ellenére. Magyarország sem tartozik közéjük.
Az a formális védekezés, hogy az Action for Democracy adománya (és nem is az egésze) nem ellenzéki pártokhoz, hanem az ellenzéki miniszterelnökjelölt által alapított és vezérelt mozgalomhoz került, jogi szempontból indokolt lehet, morális és politikai szempontból semmi szükség rá. Ahogy azt a pénzt kezelték, osztották, felhasználták, ahogy arról kommunikáltak, abban lehet kivetnivaló bőven, de hogy ezt a pénzt adták és elfogadták, az teljesen rendjén való.
Ellentétes célokat szolgáló támogatásokat nem kell azonos alapon legitimálni.A magyar társadalom szuverenitása iránt elkötelezett politikai és szellemi erők rendkívül szűk és folyamatosan szűkülő térben működnek. Az országos politikában, az önkormányzatokban, a médiában, a kultúrában egyaránt. Folyamatosan szívják el előlük a levegőt, lassú és csúnya, fulladásos halálra vannak ítélve. Létszükségletük a külső támogatás. Létük és Magyarország jövője többek között attól függ, hogy eljut-e hozzájuk éltető külső forrás.
Úgyhogy guruljanak csak azok az eurók és dollárok, amelyekben Orbán és nyája a maguknak kisajátított ország szuverenitásának a veszélyét látja.”